Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KLOR ÇEŞİTLERİ
SODYUM HİPOKLORİT ( SIVI HALDE OLAN KLOR ) MAYİ KLOR ( GAZ KLOR) - TABLET KLOR - TOZ KLOR - GRANÜL KLOR OLMAK ÜZERE ÇEŞİTLERİ VARDIR


 

 SODYUM HİPOKLORİT KLORLAMA

DÜŞÜK MALİYETİ, KOLAY KURULUM AVANTAJLARIYLA EN ÇOK KULLANILAN KLORLAMA SİSTEMİDİR.

 75 VEYA 35 KG LIK DOLU SODYUM HİPOKLORİT BİDONU + KLOR DOZAJ POMPASIYLA EN UYGUN VE BASİT SİSTEMLER KULLANILMAKTADIR.
 SON YILLARDA ÜLKEMİZDE TÜM KÖYLERİMİZDE ELEKTRİKLİ VE ELEKTRİKSİZ SİSTEMLER KURULARAK DÜZENLİ OLARAK KLORLAMA YAPILMASI SAĞLANMIŞTIR.
 TÜM KURUM VE KURULUŞLARIMIZ SODYUM HİPOKLORİT KULLANMAKTADIR.
 ÇAMAŞIR SUYUNUN ANA HAMMADESİDİR. BİR ÇOK SEKTÖRDE FARKLI ALANLARDA DA KULLANILMAKTADIR.
 
MAYİ KLOR / SIVI KLOR (GAZ KLOR)
 
GENELDE İL BELEDİYELERİ VE YÜKSEK NÜFUSLU BELEDİYELERİMİZ TARAFINDAN KULLANILAN BİR SİSTEMDİR.
 EN PAHALI KLORLAMA SİSTEMLERNDENDİR. GAZ KLOR POMPASI, KLOR TANKLARI SİSTEMİ OLUŞTURUR. KLORLAMA ESNASINDA ÇOK DİKKATLİ OLUNMASI GEREKİR. PERSONEL GAZ KLORLAMA SİSTEMİ HAKKINDA EĞİTİLMELİDİR. EĞİTİMSİZ BİR KİŞİNİN GAZ KLORLAMA YAPMASI KÖTÜ SONUÇLARA NEDEN OLABİLİR.


 
TABLET KLOR / TOZ KLOR / GRANÜL KLOR...
 
BU GRUPTAKİ KLORLAMA GENELDE YÜZME HAVUZLARINDA KULLANILMAKTADIR. SODYUM HİPOKLORİTİN YÜZME HAVUZLARINDA DA KULLANILMAYA BAŞLAMASINDAN SONRA BU GRUP KLORLAR TAHTINI SODYUM HİPOKLORİTE BIRAKMIŞTIR.
 BUNUN BAŞLICA NEDENİ SODYUM HİPOKLORİTİN FİYATININ DÜŞÜK OLMASI VE HİÇ BİR İŞLEM GEREKTİRMEDEN DİREKT OLARAK KULLANILABİLMESİDİR.
 SODYUM HİPOKLORİT KLORLAMA SİSTEMİNDEKİ GİBİ KLOR DOZAJ POMPALARIYLA KLORLAMA YAPILABİLİR. FAKAT KLORLAMA YAPILABİLMESİ İÇİN SEÇİLEN KLOR ÇEŞİDİ (TABLET,TOZ,GRANÜL) BİR KAP İÇERİNDE MİNİK PARÇALAR OLACAK ŞEKİLDE DÖVÜLÜR VE KLOR TANKINA SU İLE BİRLİKTE DÖKÜLÜR. BÖYLECE KLORLAMA YAPILACAK KLOR ELDE EDİLMİŞ OLUR.

Bu yazı toplam 6171 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

SITE IÇI ARAMA
ÇOK GEZILEN ÜRÜNLER