Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KLORLAMA CİHAZI
Güneş enerjili klor dozaj sistemleri enerji kaynağı olarak güneş ışınlarını kullandıklarından, elektriksiz klor dozaj sistemleri gibi kırsal alanlarda, köylerde ve elektriğin olmadığ

edilen sistemlerden biridir. Ancak güneş enerjili klor dozaj sistemleri güneş ışığına ihtiyaç duyduklarından bu sistemlerin seçiminde; kullanılacak yerin coğrafi konumu, iklim şartları ve ışık alma süresi gibi faktörler etkili olmaktadır.

Güneş enerjili klor dozaj sistemleri aşağıdaki parçalardan meydana gelmektedir:

STANDART SİSTEM EKİPMANLARI:

Klor Dozaj Pompası

Güç Kaynağı

Kontrol Ünitesi

Sistem Panosu

Polietilen Klor Hazırlama Tankı

Sıvı Klor (%15 Konsantrasyon)

Güneş Paneli

İSTEĞE BAĞLI SİSTEM AKSESUARLARI

Seviye Sensörleri Kontrol Sistemi

ORP Elektrotu (sudaki klor miktarını otomatik ölçen ve ölçüm sonucuna göre dozlama yapan sistem-isteğe bağlıdır)

Kış şartları için izalasyon kutusu

Güneş enerji panelleri güneş ışınlarını en iyi ve en uzun süre alacak şekilde konumlandırılarak enerji üretilir. Güneş panellerinde üretilen enerji, şarj regülatörü sayesinde sabit bir voltajla aküyü düzenli bir şekilde besler. İnventör ise aküdeki 12 V’luk enerjiyi klor dozaj sisteminin çalıştırılabilmesi için gerekli olan 120 V’luk enerjiye çevirir. Dozaj pompası klor dozaj tankından emiş yaparak sisteme oransal olarak klor dozajı yapar. Klor dozaj ayarı, elektrikli klorlama sisteminde olduğu gibi, dozaj pompası üzerindeki ayar düğmesinden yapılır.Genel olarak elektrik çekmenin maliyetli veya imkansız olduğu noktalarda bulunan depoları klorlamak için “güneş enerjili klorlama” sistemleri kullanılır. Bu sistemler gün boyunca güneş enerjisiyle şarj ettiği aküleri yardımıyla özel olarak tasarlanmış düşük güç tüketen klorlama pompasını çalıştırır.

Bu yazı toplam 2527 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.

SITE IÇI ARAMA
ÇOK GEZILEN ÜRÜNLER